• Wpisów: 267
  • Średnio co: 15 dni
  • Ostatni wpis: 4 lata temu, 19:32
  • Licznik odwiedzin: 64 436 / 4169 dni
 
europartia
 
Istnieją dwa rodzaje ludzi na świecie:

ci, którzy zdecydują się być szczęśliwi, i ci, którzy zdecydują się być nieszczęśliwy. Wbrew powszechnemu przekonaniu, szczęście nie pochodzi od sławy, bogactwa, innych ludzi lub dóbr materialnych. Raczej chodzi od wewnątrz. Najbogatszy człowiek na świecie może być nieszczęśliwy, podczas gdy człowiek który żyje w slumsach w kraju trzeciego świata może być szczęśliwy i zadowolony.  Spędziłem mnóstwo czasu wśród obu grup, i wiem to z pierwszej ręki.
Szczęśliwi ludzie są szczęśliwi, bo chcą być szczęśliwi. Utrzymują pozytywne nastawienie do życia i pozostają w zgodzie z samym sobą.

Pytanie brzmi: w jaki sposób to zrobić?

To bardzo proste. Szczęśliwi ludzie mają dobre nawyki, które zwiększają ich poziom życia. Robią to inaczej niż inni.
Zapytaj kogokolwiek z nich jak to robić, a powiedzą ci,  ...

"1. Nie trzymaj urazy.

Szczęśliwi ludzie zrozumieli, że lepiej przebaczyć i zapomnieć, niż pozwolić na negatywne uczucia, wypierające ich pozytywne uczucia. Trzymanie urazy ma wiele szkodliwych skutków dla dobrego samopoczucia, w tym powoduje zwiększoną depresję, niepokój i stres. Dlaczego ten co cię skrzywdził ma mieć władzę nad tobą? Bo trzymasz  uraz. Odpuść, a zyskasz czyste sumienie i wystarczająco dużo energii, by cieszyć się dobrem rzeczy w życiu.

2. Traktuj wszystkich z życzliwością.

Czy wiesz, że zostało naukowo udowodnione, że jest taki rodzaj działania co sprawia, że jesteś szczęśliwy? Za każdym razem gdy wykonasz bezinteresowny czyn, mózg produkuje serotoninę, hormon, który łagodzi napięcia i podnosi na duchu. Nie tylko to, ale traktowanie ludzi z miłością, godnością i szacunkiem także pozwala budować silniejsze relacje.

3. Zobacz problemy jak wyzwania.

Używanie słowa "problem" nie jest dobre by być szczęśliwym człowiekiem. Problem jest postrzegany jako wada, walka, lub niestabilna sytuacja, gdy np. wyzwanie jest postrzegane jako coś pozytywnego, jak możliwość, zadanie, lub dar. Zawsze, gdy masz pod wiatr, spróbuj patrzeć na to jak na wyzwanie.

4. Wyraź wdzięczność za to, co już masz.

Istnieje popularne powiedzenie, które brzmi mniej więcej tak: "najszczęśliwsi ludzie nie mają wszystkiego, co najlepsze, oni po prostu uważają za najlepsze wszystko co mają." Będziesz miał głębszy sens zadowolenia jeśli zaczniesz liczyć swoje błogosławieństwa zamiast tęsknoty za tym, czego nie ma.

5. Miej duże marzenia.

Ludzie, którzy mają w zwyczaju wielkie marzenia bardziej prawdopodobnie osiągną swoje cele, niż ci, którzy marzeń nie mają. Jeśli odważysz się bardzo marzyć, twój umysł będzie stawiać się w stan skupionego i pozytywnego działania by coś osiągnąć.

6. Nie należy się przejmować małymi rzeczami.

Szczęśliwi ludzie zadają sobie pytanie: "Czy ten problem będzie miał znaczenie za rok?" Oni rozumieją, że życie jest zbyt krótkie, aby się przejmować błahymi sytuacjami. Drobiazgami nie trzeba przejmować się,  można umieścić je swobodnie poniżej pleców i cieszyć się ważniejszymi rzeczami w życiu.

7. Mów dobrze o innych.

Bądź miły i wyrażaj się o innych lepiej niż o nich myślisz. To jest tak zabawne, jak plotkowanie, ale nie pozostawia uczucia winy i urazy. Mówiąc miłe rzeczy o innych ludziach zachęcasz do myślenia pozytywnego, bez dokonywania oceny myśli.

8. Nigdy nie stosuj wymówek.

Benjamin Franklin powiedział kiedyś: "On, który jest dobry dla wymówek rzadko jest dobry do czegoś innego." Szczęśliwi ludzie nie robią wymówek i obwiniają innych za swoje niepowodzenia w życiu. Wiedzą natomiast ,że sami są sprawcami swoich błędów i, w ten sposób, mogą ich unikać i aktywnie zmienić się na lepsze.

9. Przystosowuj się do teraźniejszości.

Szczęśliwi ludzie nie rozpamiętują przeszłości ani nie martwią się o przyszłość. Oni smakują życie jak prezent. Pozwalają sobie zanurzyć się w cokolwiek co robią w tej chwili. Zatrzymaj się więc i poczuj zapach róż.

10. Obudzić się w tym samym czasie co rano.

Czy zauważyliście, że dużo ludzi sukcesu wydają się być rannymi ptaszkami? Budzenie się w tym samym czasie co rano stabilizuje rytm dobowy, zwiększa wydajność i stawia w stan spokoju i skoncentrowania.

11. Unikaj społecznej porównanie.

Wszyscy pracują we własnym tempie, więc po co porównywać się do innych?
Jeśli uważasz, że jesteś lepszy niż ktoś inny, to uważaj, bo można uzyskać niezdrowe poczucie wyższości. Jeśli uważasz zaś, że ktoś jest lepszy od ciebie, to w końcu po czujesz się źle myśląc o sobie.
Będziesz szczęśliwszy, jeśli skupisz się na własnym rozwoju, a inni niech skupią się na swoich.

12. Wybieraj znajomych mądrze.

Nieszczęście kocha towarzystwo. Dlatego ważne jest, aby otaczać się wyłącznie tylko optymistycznymi ludźmi, którzy zachęcają do osiągnięcia swoich celów.
Więcej pozytywnej energii masz wokół siebie, tym lepiej się czujesz o sobie.

13. Nigdy nie uzyskuj zgody od innych.

Szczęśliwych ludzi nie obchodzi, co inni myślą o nich. Jeśli ich działanie jest zgodne z ich sercem, nie pozwolą się zniechęcać. Oni rozumieją, że nie da się zadowolić wszystkich. Słuchają, co ludzie mają do powiedzenia, ale nie szukają niczyjej zgody, ale własną.

14. Poświęć trochę czasu, aby słuchać.

Dyskutuj mniej, więcej słuchaj. Listening utrzymuje umysł otwarty na mądrości innych ludzi i poglądów na świat. Bardziej intensywnie słuchać, to mieć spokojniejszy umysł, i więcej odbierać treści.

15. Rozwijaj relacje społeczne.

Samotny człowiek to nieszczęśliwy człowiek. Szczęśliwi ludzie rozumieją, jak ważne jest, aby mieć silne, zdrowe relacje z innymi. Znajdź zawsze trochę czasu, aby zobaczyć się i porozmawiać z rodziną, przyjaciółmi lub partnerką.

16. Spróbuj medytować.

Medytacja wycisza umysł i pomaga znaleźć wewnętrzny spokój. Nie musisz być mistrzem zen, aby ściągnąć ją. Szczęśliwi ludzie wiedzą, jak uciszyć ich umysły zawsze i wszędzie gdy muszą uspokoić swoje nerwy.

17. Jedz dobrze.

Junk food sprawia, że jesteś słaby, i trudno być szczęśliwym, gdy jesteś w tego rodzaju państwie. Wszystko, co można jeść bezpośrednio wpływa na zdolność organizmu do wytwarzania hormonów, które decydują się nastroje, energii i skupienia. Pamiętaj, aby jeść pokarmy, które twój umysł i ciało utrzymują w dobrej kondycji.

18. Ćwiczenie.

Badania wykazały, że ćwiczenia podnoszą poziom szczęścia. Ćwiczenia są różne,  Każde zwiększają poczucie własnej wartości i dają większe poczucie własnej realizacji.

19. Mieszkaj minimalnie.

Szczęśliwi ludzie rzadko mają bałagan w domu, bo wiedzą, że niepotrzebne rzeczy  sprawiają, że czują się przytłoczeni i zestresowani. Niektóre badania stwierdziły że Europejczycy są znacznie bardziej zadowoleni niż Amerykanie, co jest ciekawe, ponieważ żyją w mniejszych domach, prowadzą mniejsze auta i mają mniej przedmiotów.

20. Mów prawdę.

Kłamstwo niszczy poczucie własnej wartości, i sprawia, że przestajesz być lubiany. Prawda was wyzwoli. Bycie uczciwym poprawia zdrowie psychiczne i każe ufać innym tobie.  Należy zawsze być zgodnym z prawdą, i nie przepraszać za to.

21. Ustanowienie kontroli osobistej.

Szczęśliwi ludzie mają możliwość wyboru swoich własnych losów. Nie pozwól innym mówić, jak powinieneś żyć. Oni chcą byś żył ich życiem. Posiadanie pełnej kontroli nad własnym życiem przynosi pozytywne uczucia i wielkie poczucie własnej wartości.

22. Zaakceptuj to, co nie może być zmienione.

Po zaakceptowaniu faktu, że życie nie jest sprawiedliwe, będziesz bardziej w zgodzie z sobą. Zamiast badać jak niesprawiedliwe jest życie, warto tylko skupić się na tym, co można kontrolować i zmieniać na lepsze by przyjemnie żyć dalej.”

youtu.be/D3VInir44CY

  •  
  • Pozostało 1000 znaków
Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego